28/03/2014 @ 11:51 1 Αναβολή στη δίκη Πιστόριους
Η δίκη του Νοτιοαφρικανού παραολυμπιονίκη Όσκαρ Πιστόριους αναβλήθηκε σήμερα, ημέρα κατά την οποία επρόκειτο να καταθέσει ο ίδιος.
Φιλιππίδης: Προσπάθεια χρόνων
11/03/2014 @ 08:53 1 Φιλιππίδης: Προσπάθεια χρόνων
Ως το επιστέγασμα μιας προσπάθειας πολλών χρόνων, χαρακτήρισε το χρυσό μετάλλιο που κατέκτησε στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού Στίβου στο Σόποτ, ο Κώστας Φιλιππίδης, κατά την άφιξή του στην Ελλάδα.
Φιλιππίδης: Έκανα χαρούμενους τους Έλληνες
09/03/2014 @ 09:09 1 Φιλιππίδης: Έκανα χαρούμενους τους Έλληνες
Σε πελάγη ευτυχίας έπλεε ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής στο Επι Κοντώ, Κώστας Φιλιππίδης, αναγνωρίζοντας τη σημασία του Χρυσού μεταλλίου, που κατέκτησε στο Σόποτ, τόσο για τον ίδιο, όσο και για όλους τους Έλληνες.
Στα ημιτελικά ο Δουβαλίδης
08/03/2014 @ 13:13 Στα ημιτελικά ο Δουβαλίδης
Τη συμμετοχή του στα ημιτελικά των 60μ. εμπ. εξασφάλισε ο Κώστας Δουβαλίδης, στο 15ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα κλειστού Στίβου που διεξάγεται στο Σόποτ της Πολωνίας.
Η ελληνική αποστολή για το Παγκόσμιο κλειστού στίβου
24/02/2014 @ 23:35 Η ελληνική αποστολή για το Παγκόσμιο κλειστού στίβου
Με... μόλις 6 αθλητές (3 άνδρες-3 γυναίκες) θα εκπροσωπηθεί η χώρα μας στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου, το οποίο θα διεξαχθεί στο Σόποτ της Πολωνίας στις 7-9 Μαρτίου.
Αθώα η Τσουμελέκα
28/01/2014 @ 13:47 3 Αθώα η Τσουμελέκα
Το Εφετείο Αθηνών έκρινε αθώα την Ελληνίδα αθλήτρια, Αθανασία Τσουμελέκα, η οποία είχε κατηγορηθεί για χρήση απαγορευμένων ουσιών.
ΣΕΓΑΣ: Σε διαθεσιμότητα ο Μπανιώτης
15/01/2014 @ 19:02 ΣΕΓΑΣ: Σε διαθεσιμότητα ο Μπανιώτης
Ο πρωταθλητής του ύψους, Κώστας Μπανιώτης, τέθηκε από τον ΣΕΓΑΣ σε προσωρινή διαθεσιμότητα, ενώ παράλληλα παραπέμφθηκε στη δικαστική επιτροπή της ομοσπονδίας.
Μπανιώτης: Δεν έχω κάνει χρήση της ουσίας
26/12/2013 @ 12:09 2 Μπανιώτης: Δεν έχω κάνει χρήση της ουσίας
Ο πρωταθλητής του ύψους, Κώστας Μπανιώτης, ο οποίος βρέθηκε θετικός σε έλεγχο αντι-ντόπινγκ, αρνείται ότι έκανε χρήση απαγορευμένης ουσίας συνειδητά.
"Θετικός" ο Μπανιώτης
24/12/2013 @ 14:01 1 "Θετικός" ο Μπανιώτης
Ο Κώστας Μπανιώτης είναι ο αθλητής του στίβου, ο οποίος είχε βρεθεί να κάνει χρήση απαγορευμένων ουσιών, όπως ανακοίνωσε ο ΣΕΓΑΣ.
Κρούσμα ντόπινγκ με Έλληνα αθλητή ή αθλήτρια του Στίβου
20/12/2013 @ 16:41 1 Κρούσμα ντόπινγκ με Έλληνα αθλητή ή αθλήτρια του Στίβου
Θετικός σε έλεγχο για χρήση απαγορευμένων ουσιών βρέθηκε Έλληνας αθλητής ή αθλήτρια (δεν γίνεται γνωστό αν πρόκειται για άνδρα ή γυναίκα), σύμφωνα με ανακοίνωση του ΣΕΓΑΣ.
Λιόν: 2ος ο Φιλιππίδης
15/12/2013 @ 09:12 Λιόν: 2ος ο Φιλιππίδης
Την 2η θέση στο μίτινγκ κλειστού στίβου της Λιόν, κατέλαβε ο Κώστας Φιλιππίδης το βράδυ του Σαββάτου (14/12).
Πουλήθηκε το μετάλλιο του Όουενς
08/12/2013 @ 14:41 3 Πουλήθηκε το μετάλλιο του Όουενς
Στα 1.500.000 δολάρια δημοπρατήθηκε το ένα από τα χρυσά μετάλλια που είχε κερδίσει ο Τζέσε Όουενς στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Βερολίνου.
Κύπριος ο Χονδροκούκης!
04/12/2013 @ 10:33 9 Κύπριος ο Χονδροκούκης!
Άλλαξε αθλητική... υπηκοότητα ο Δημήτρης Χονδροκούκης, ο οποίος ανήκει πλέον στην κυπριακή ομοσπονδία και θα εκπροσωπεί την Κύπρο στους διεθνείς αγώνες.
Θρίαμβος Κένυας στον Μαραθώνιο
10/11/2013 @ 12:23 Θρίαμβος Κένυας στον Μαραθώνιο
Ο Κενυάτης Γέγκο Χίλαρι αναδείχθηκε νικητής στον 31ο Κλασικό Μαραθώνιο. Πρώτη η Κενυάτισσα Νάνσι Τζόαν Ρότιτς και τρίτη η Μάγδα Γαζέα. Πρώτος Έλληνας, που πέρασε τη γραμμή του τερματισμού ήταν ο Χριστόφορος Μερούσης με 2:23.59, ενώ δεύτερος ήταν ο Κώστας Πούλιος.
Νεκρός δρομέας στη Θεσσαλονίκη
20/10/2013 @ 09:01 2 Νεκρός δρομέας στη Θεσσαλονίκη
Eνας 49χρονος δρομέας άφησε την τελευταία του πνοή κατά τη διάρκεια του 2ου Διεθνούς Νυχτερινού Ημιμαραθωνίου στη Θεσσαλονίκη.
Το NIKE AIR PEGASUS γιορτάζει 30 χρόνια
27/09/2013 @ 13:48 Το NIKE AIR PEGASUS γιορτάζει 30 χρόνια
Στα 30 του, το κλασικό παπούτσι τρεξίματος της Nike είναι ελαφρύτερο, κομψότερο και καλύτερο από ποτέ.
Φιλιππίδης: Το μετάλλιο παραμένει ο μεγάλος στόχος
11/09/2013 @ 20:14 Φιλιππίδης: Το μετάλλιο παραμένει ο μεγάλος στόχος
Ο πανελλήνιος ρέκορντμαν του επί κοντώ, Κώστας Φιλιππίδης, αναφέρθηκε στην φετινή σεζόν, ενώ αποκάλυψε και τους στόχους του για τις διοργανώσεις του 2014.
Δεύτερος στις Βρυξέλλες ο Φιλιππίδης!
06/09/2013 @ 23:00 Δεύτερος στις Βρυξέλλες ο Φιλιππίδης!
Με άλμα στα 5.74 στο μίτινγκ των Βρυξελλών, ο Κώστας Φιλιππίδης κατέλαβε την δεύτερη θέση στο άλμα επί κοντώ, στη συνολική βαθμολογία του Diamond League.
Οι συμβουλές του Μπολτ στον Τζέμιλι
01/09/2013 @ 11:14 Οι συμβουλές του Μπολτ στον Τζέμιλι
Ο Ανταμ Τζέμιλι θεωρείται το... next big thing στα σπριντ και ο μετρ του είδους Γουσέιν Μπολτ τον συμβουλεύει να συνεχίσει τη σκληρή δουλειά και να μείνει ανεπηρέαστος από κριτικές.
Δεύτερος ο Φιλιππίδης στο μίντινγκ του Λαντάου
21/08/2013 @ 22:37 Δεύτερος ο Φιλιππίδης στο μίντινγκ του Λαντάου
Τη δεύτερη θέση κατέκτησε ο Κώστας Φιλιππίδης στο μίτινγκ του Λαντάου της Γερμανίας